NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BURSA ŞUBE’DE DEPREM YALITIMLI BİNALARIN TASARIMI KURSU DÜZENLENDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 NİSAN 2018, SALI   

35

İMO BURSA ŞUBE’DE DEPREM YALITIMLI BİNALARIN TASARIMI KURSU DÜZENLENDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 02.04.2017   Güncellenme Zamanı: 03.04.2017 16:56:51  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 03.04.2017 16:55:37

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi`nde düzenlenen Deprem Yalıtımlı Binaların (Sismik İzolatör) Tasarımı Kursu tamamlandı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi`nde düzenlenen Deprem Yalıtımlı Binaların (Sismik İzolatör) Tasarımı Kursu tamamlandı. 

BAOB Yerleşkesi`ndeki hizmet binasında gerçekleştirilen kursta İnşaat Mühendisi Dr. Cüneyt Tüzün, İnşaat Mühendisi Dr. Bahadır Şadan katılımcılara eğitim verdi. Deprem Yalıtımı Temel Prensipleri, Deprem Yalıtım Birimleri Tipleri ve Mühendislik Özellikleri, Deprem Yalıtım Yönetmelikleri, Yalıtım Birimleri ve Test Özellikleri, Deprem Tehlike Analizi, Analiz Yöntemleri ve Modelleme Esasları, Eşdeğer Yalıtım Sistemi Özelliklerinin Hesabı, Uygulama Örnekleri konularının ele alındığı kurs 9 saat sürdü.

İnşaat Mühendisi Dr. Bahadır Şadan deprem izolatörlerinin önemi ile ilgili şunları söyledi: "2017 yılında yayınlanması beklenen yeni Deprem Yönetmeliği`nin 14. Maddesinde deprem izolatörlerine de yer verilecek. Mevcut yönetmelikte olası bir deprem karşısında binada yaşayanların sağ salim çıkması amaçlanıyor. Bu gelişen teknoloji ve günümüz şartlarında yeterli değil. Artık hedef sadece bina içindekileri değil içindeki muhteviyatında korunması. Deprem izolatörleri işte bu nedenle ortaya çıktı."

 


Okunma Sayısı: 109

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır