NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ, 19 MAYIS GENÇLİK GECESİNDE BULUŞTU ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 MAYIS 2018, SALI   

6

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ, 19 MAYIS GENÇLİK GECESİNDE BULUŞTU

    Yayına Giriş Tarihi: 18.05.2017   Güncellenme Zamanı: 18.05.2017 14:24:20  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.05.2017 14:22:29

Genç inşaat mühendisleri her yıl olduğu gibi bu yılda 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı coşkuyla kutladı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu, geleneksel hale gelen ‘19 Mayıs Gençlik Gecesi` nde renkli gösteri ve süprizlere imza attı. Altın Ceylan`da gerçekleştirilen genç inşaat mühendislerinin buluştuğu geceye Nilüfer Belediye Başkan Vekili Fırat Emiroğlu, İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri ve inşaat mühendisliği bölümü öğrencileri katıldı.  

Gecenin açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkan Vekili Fırat Emiroğlu, Atatürk`ün bıraktığı geleceğe sahip çıkmak için çalıştıklarını belirterek, genç nesillerin bu emaneti taşıyacağını söyledi.

İMO Bursa Şube Başkanı Albayrak da, geceyi düzenleyen Gençlik Komisyonu`na teşekkür ederek, Mustafa Kemal Atatürk`ün, ülkenin aydınlık yarınları olarak gördüğü gençlerin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı kutladı.

İnşaat mühendislerinin, ülkesini muhasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için önemli projelere hayat verdiğini ifade eden Başkan Albayrak, gelecek nesillere bu bilinçle ülkesine ve milletine hizmet etme arzusunu aşıladıklarını söyledi. Ülkesine sadık insanların, mesleğine de sadık kaldıklarını belirten Albayrak, "4 bine yaklaşan üye sayısıyla İMO Bursa Şubesi, gerçekleştirdiği tüm etkinliklerde bilimin ışığında, mesleğin etik ve ahlaki değerlerini korumak için çaba sarf etmektedir. Mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorumluluklarının ve sorunlarının bilincindeyiz. Çözüm yolları aramaktan hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Başkan Albayrak, genç mühendislerin kendilerini geliştirmeleri için her zaman yanlarında olduklarını da vurguladı.

 "ÖZVERİLİ ÇALIŞMA GEREKTİREN SEKTÖRÜN ÜYELERİYİZ"

  Gençlik Komisyonu Başkanı Yiğithan Toksöz ise, 15 yıldır düzenlenen, 19 Mayıs gençlik yemeğinin geleneksel hale geldiğini kaydederek, gecenin düzenlenmesine katkı sağlayan ve katılan herkese teşekkür etti. İnşaat mühendisleri olarak ciddi ve özverili çalışma gerektiren bir sektörün bireyleri olduklarını kaydeden Toksöz, "Gerek iş güvenliği konusunda,  gerek imalatların dayanımı hususunda, gerekse denetim mekanizması anlamında, neredeyse tüm sorumluluk bizlerin omuzlarında. Burada bizlere düşen en büyük görevin, bu sorumluluğun bilincinde hareket etmek olduğuna inanıyoruz. Gençlik komisyonu olarak gayemiz; bu bakış açısını, genç meslektaşlarımıza yansıtabilmek ve onların sektöre adaptasyonunu kolaylaştırabilmek" dedi.

 Komisyon olarak iş arayanlarla inşaat mühendisi arayan firmaları buluşturacak bir mobil uygulama hazırladıklarından bahseden Toksöz, Gelişen İnşaat Mühendisi`nin yakında ücretsiz olarak indirilebileceğini söyledi. 

Toksöz konuşmasını Mustafa Kemal Atatürk`ün "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizlersiniz." sözleriyle tamamladı.

 

 Konuşmaların ardından muhteşem dans gösterileri sergilendi. Geleneksel 19 Mayıs pastasının kesildiği gecede başarılı olan Gençlik Komisyonu üyelerine ödül verilirken, genç mühendisler canlı müzik performansı, süpriz hediye çekilişi ve kareoke ile eğlendi.


Okunma Sayısı: 158

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır