NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BURSA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU: “DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ” ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 MAYIS 2018, SALI   

3

İMO BURSA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU: “DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORUZ”

    Yayına Giriş Tarihi: 15.07.2017   Güncellenme Zamanı: 17.07.2017 14:52:54  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 17.07.2017 14:52:48

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu: `Milli iradeye ve demokrasiye karşı yapılan darbe girişiminin yıl dönümünde, parlamenter sisteme ve demokrasimize sahip çıkmaya devam ediyoruz.`

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu: "Milli iradeye ve demokrasiye karşı yapılan darbe girişiminin yıl dönümünde, parlamenter sisteme ve demokrasimize sahip çıkmaya devam ediyoruz."

Yalova, Kütahya ve Bilecik illerindeki 4 binin üzerindeki üyeye hizmet eden İMO Bursa Şubesi`nin Yönetim Kurulu, üzerinden 1 yıl geçen 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle;

15 Temmuz 2016 Cuma günü demokrasimizi kesintiye uğratmak amacıyla organize edilmeye çalışılan darbe girişiminin, yüreğimizde iz bırakan acılarını unutmadık. Hafızalardan silinmeyen o sahneleri bizlere yaşatan, milli iradeye ve demokrasimize saldıran karanlık güçleri de unutmadık. Darbe girişimine karşı koyarak engelleyen, bu uğurda hayatını kaybeden tüm demokrasi şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz.

Bizler yurttaşlık görevini her hal ve şart altında yerine getirmek için çaba sarf eden, herkese eşit demokrasiden yana olan, bilimin ışığından ayrılmayan bir sivil toplum kuruluşunun mensuplarıyız. ‘En kötü demokrasi, en iyi darbeden daha iyidir` düşüncesiyle her türlü darbeye karşı olmaya devam edeceğiz.

Milli birlik ve beraberliğimizin sürmesi için çalışacağız.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu


Okunma Sayısı: 191

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır