NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ MALCILAR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE MESLEĞİ TANITTIK ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 OCAK 2019, PERŞEMBE   

35

MALCILAR ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE MESLEĞİ TANITTIK

    Yayına Giriş Tarihi: 26.10.2017 16:20   Güncellenme Zamanı: 27.10.2017 16:45:39  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 27.10.2017 16:44:21

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Y. Yönetim Kurulu üyesi Burak İmrekoğlu, meslek tercihi yapmaya hazırlanan lise öğrencileri ile buluştu.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Y. Yönetim Kurulu üyesi Burak İmrekoğlu, meslek tercihi yapmaya hazırlanan lise öğrencileri ile buluştu.

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin doğru mesleği tercih yapmasına destek olmak için İMO Bursa Şubesi, okullardan gelen çağrılara yanıt vermeyi sürdürüyor. Malcılar Anadolu Lisesi, son sınıf öğrencileri ile bir araya gelen İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Burak İmrekoğlu, sevdiği mesleği yapmanın önemini anlattı.

İnşaat mühendisliğinin sadece şantiye demek olmadığını proje çizme imkanı da sunduğunu belirten İmrekoğlu, bir inşaatı ekonomik, estetik ve emniyetli yapacak kişinin inşaat mühendisi olduğunu kaydetti.

Mühendisliğin sayısal ve çözüm odaklı bakış açısı sağladığını ifade eden Burak İmrekoğlu, "Eğitim hayatının ardından meslekte başarılı olabilmek için tatilleri değerlendirmek ve çalışmak önemli. Bu sizin seçilen olmanıza katkı sağlayacaktır. İnşaat mühendisliği kalıcı eserler bırakabileceğiniz bir meslek. En güzeli de yaptığınız eserlerin varlığını görmek ve tasarımlarınızda kendinize özgün bir çizgi oluşturabilmek" dedi.

Öğrencilere seçecekleri mesleği çok iyi tanımaları tavsiyesinde bulunan İMO Bursa Şubesi Y. Yönetim Kurulu üyesi Burak İmrekoğlu, tüm öğrencilere sınavda başarılar diledi.

 

 


Okunma Sayısı: 66

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır