NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ GELENEKSEL GECEDE BİR ARAYA GELDİ… ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 OCAK 2019, PERŞEMBE   

44

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ GELENEKSEL GECEDE BİR ARAYA GELDİ…

    Yayına Giriş Tarihi: 23.12.2017 00:00   Güncellenme Zamanı: 26.12.2017 14:08:08  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 26.12.2017 14:07:46

İnşaat mühendisleri, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi`nin Crowne Plaza Hotel`de düzenlediği geleneksel gecede bir araya geldi.

İnşaat mühendisleri, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi`nin Crowne Plaza Hotel`de düzenlediği geleneksel gecede bir araya geldi.

Mesleğe 60, 55, 50, 40 ve 25 yıl hizmet veren inşaat mühendislerinin plaket ve belgelerini aldığı geceye Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İMO Balıkesir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Özcan, akademik oda başkanları, yönetim kurulu üyeleri, inşaat mühendisleri ve diğer davetliler katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, dayanışma gecesine katılan davetlilere teşekkür etti.  İMO`nun 1954 yılında, inşaat mühendisliği mesleğini geliştirmek, meslektaşların haklarını koruyabilmek ve kamuoyuna fayda sunmak için kurulduğunu ifade eden Başkan Albayrak, 29 yıl önce açılan Bursa Şube`nin de bu bilinçle hareket ettiğini söyledi.

Mesleğine yıllarını veren tecrübeli ve genç meslektaşların gece de buluştuğunu belirten Albayrak, "Bu birlik ve dayanışmanın her yıl artmasını diliyoruz. 15. Dönem Yönetim Kurulu olarak, mesleğimizin etik değerlerini ve kamuoyu gözündeki saygınlığını koruyabilmek için hizmet ediyoruz. İnşaat mühendisleri, yaptığı eserlerle insanların barınma, çalışma, ulaşım ve altyapıya kadar her alanda ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Meslek hayatımız boyunca attığımız imzalardan, yaptığımız her projeden ömür boyu sorumluyuz. Zira hata yaptığında bir kişinin değil yüzlerce kişinin zarar göreme olasılığının yüksek olduğu bir mesleğin mensuplarıyız. Buradan bir kez daha vurgulamak isterim ki; aramıza yeni katılan meslektaşlarımızın iyi bir inşaat mühendisi olarak yetişmesi ve yeni 17 Ağustosların yaşanmaması için deneyimli meslektaşlar olarak gençlerimizde farkındalık yaratmalı, değerlerimizi korumak için birlik ve dayanışma içinde olmalıyız" dedi.

"MESLEĞİMİZİN GELECEĞİ GENÇLERİMİZE EMANET"

Son yıllarda üye sayısının hızla arttığını dile getiren İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak şöyle konuştu:

"Üye sayısı 4 bin 385 olan Şubemize her yıl 250`nin üzerinde genç mühendisin kaydını almanın mutluluğu içindeyiz. Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye`nin geleceğini gençlere emanet etmiştir, bizler de mesleğimizin geleceğini gençlerimize emanet ediyoruz. Mesleğimizin etik değerlerinin korunması ve bilimsel bakış açısının geliştirilmesi onların elinde. Bu bilinci aktarmak, birlikteliği güçlendirmek de bizlerin elindedir. Deneyimli meslektaşlarımızın da gençlerimize destek olmasını, bu bakış açısını aşılamasını istiyoruz. İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu olarak hedeflerimizi bu yönde belirliyoruz.

Kent yönetiminde akademik bakış açısının önemine de değinen Albayrak, kent için mesleki deneyim ve bilgilerin paylaşımına hazır olduklarını sözlerine ekledi.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak`ın yaptığı açılış konuşmasının ardından program, pasta kesimi ve plaket töreni ile devam etti. Geceye katılan üyeler canlı müzik ile coşarak bir yılın stresini attı.


Okunma Sayısı: 345

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır