NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ KADIN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ, 8 MART’TA YAŞAMINI YİTİREN ÇERÇİ’Yİ ANDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

21 MART 2019, PERŞEMBE   

13

KADIN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ, 8 MART’TA YAŞAMINI YİTİREN ÇERÇİ’Yİ ANDI

    Yayına Giriş Tarihi: 10.03.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 10.03.2018 13:51:23  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 10.03.2018 13:21:24

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, kadın üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nün de yaşamını yitiren inşaat mühendisi İlkcan Asena Çerçi`yi andı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, kadın üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü`nün de yaşamını yitiren inşaat mühendisi İlkcan Asena Çerçi`yi andı.

İMO Bursa Şube tarafından düzenlenen Kadınlar Günü Dayanışma Yemeği, geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren inşaat mühendisi İlkcan Asena Çerçi anısına gerçekleştirildi. Kadınlar Günü`nde bir araya gelen inşaat mühendisi kadınlar, Çerçi`nin üzüntüsünü yaşayarak buruk bir gece geçirdi.

Gecede konuşma yapan İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ayşe Asena Dişbudak, "Çok kısa bir süre önce tanıma şansına sahip olduğum, hayat dolu İlkcan Asena Çerçi kardeşimin yaşama gözlerini yummasının üzüntüsünü yaşıyoruz" diyerek sözlerine başladı. Ölüm üzerine söylenecek çok sözün olmadığını belirten Dişbudak, taze bir tomurcuğun yitirilmesinin derin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Çerçi`nin mesleğini çok sevdiğini ve en büyük dileğinin kendi bürosunu açmak olduğunu anlatan Dişbudak, Çerçi`ye Allah`tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi. 

Kadınlar Günü`nü kutlama değil Çerçi`yi anma gecesi olarak gerçekleştirdiklerini ifade eden İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Ayşe Asena Dişbudak, gece için hazırladığı konuşmadan şunları aktardı:

"Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın, çoğu zaman değil her zaman can damarıdır hayatın" diye çok güzel bir söz var. Yani sevgili kadınlar bizlere düşen yük her zamankinden daha ağır. Sadece kendi ayağımız üzerinde durmak yetmez. Ayakları sağlam yere basan, ahlaklı, vicdanlı, onurlu, vatanına milletine bayrağına bağlı çocuklar yetiştirmek zorundayız. Sadece yaptığımız işin en iyisini yapmak yetmez. Üreten, düşünen, okuyan, sorgulayan, hakka uygun, adaletli, paylaşımcı olmak zorundayız. Sadece bakımlı olmak yetmez. Çevremizi, doğamızı, doğal kaynaklarımızı koruyup emanetimizi gelecek nesillerimize aktarmak zorundayız. Sadece güzel olmak yetmez. Daha çok güzellikleri görmeye, olumlu düşünmeye, tüm zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olacak büyük kalbimizle dolu dolu sevgi üretmeye çalışmak zorundayız. Yükümüz gerçekten çok ağır sevgili kadınlar. Bir de bu kadar yükün altında inşaat mühendisi olmak var. Biz orada da en iyisi olmak zorundayız. Sadece depreme dayanıklı projeler üretmek yetmez. O topuklu ayakkabılarla çamurlu şantiyelere de gireriz, bürokrasinin ve politikanın göbeğine de."

İMO Bursa Şubesi`ne üye 493 kadın inşaat mühendisi bulunduğunu kaydeden Dişbudak, kadın inşaat mühendislerini meslekte ve Oda`da daha aktif olmaya davet etti.

 


Okunma Sayısı: 123

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır