NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ CHP BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDEN İMO BURSA ŞUBE’YE ZİYARET ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 MART 2019, PAZAR   

35

CHP BURSA İL TEMSİLCİLİĞİ’NDEN İMO BURSA ŞUBE’YE ZİYARET

    Yayına Giriş Tarihi: 29.03.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 29.03.2018 09:51:49  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 29.03.2018 09:40:12

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İl Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyelerini ağırladı.

Nezaket ziyaretinde bulunan İl Başkanı Hüseyin Akkuş, İl Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve yönetim kurulunu ziyaret ederek, yeni görevlerinde yönetim kuruluna başarılar dilediler. Akkuş, siyasette ilçe başkanlığı, il genel meclisi üyeliği ve belediye başkanlığı gibi görevler üstlendiğini anlattı. Bursa`nın sorunlarının akademik odalar ile birlikte çözülmesi gerektiğini ifade eden Akkuş; "Ama bu yapılmıyor. Bursa karmaşık bir kent haline getiriliyor. Burada sizlere bizden daha çok iş düşüyor çünkü siz siyasetle değil tamamen teknik olarak değerlendirme yapıyorsunuz. Akademik odaların fikirlerini ben şahsen önemsiyorum ve öğrenmek istiyorum" dedi. Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Akkuş; "Kentsel dönüşümle ilgili tüm kriterler değerlendirilmeli ve onun üzerinden ortak bir dil oluşturulmalı. Siyasal görüşü ne olursa olsun, Bursa ile ilgili kaygısı olan tüm arkadaşların, sizlerin görüşleri bizler için çok önemli" dedi.

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Albayrak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, meslek odası olarak görev ve sorumluluklarının bilincinde olduklarını söyledi. Bütün partilere eşit yakınlıkta olduklarını kaydeden Albayrak, meslek odası olarak olaylara bakış açılarının ve söylemlerinin teknik olduğunu ifade etti. Her meslek grubunun siyasi partilerde yer alması gerektiğini belirten Albayrak sözlerini söyle sürdürdü: " Her meslek grubundan kişilerin çalışması ve ülkeye hizmet etmesi lazım. Cumhuriyet Halk Partisi`nin bu ülkenin önemli bir partisidir. O yüzden sizlerin katkılarını da önemsiyor ve görevinizde başarılar diliyoruz. İnşaat Mühendisleri Odası`na siyaset bulaştırmamaya çalışıyoruz. Sorumlu bir odacılık anlayışıyla Bursa`ya hizmet etmeye çalışıyoruz." Bursa`nın üç temel sorunu olduğuna dikkat çeken Albayrak; "Bunlar deprem riski, hızlı nüfus artışına bağlı trafik sorunu ile hava ve çevre kirliliği. Bu sorunların çözümü için planlama yapılmalı. Merkezi hükümetin de desteği ile yerel yönetimler birlikte çalışarak planlama yapılabilir" dedi. Talep olması halinde siyasi parti ayrımı yapmadan kent sorunlarının çözümünde herkese desteğe hazır olduklarını belirtti


Okunma Sayısı: 42

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır