NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İKİ ÖNEMLİ AKADEMİK ODA, BİR ARAYA GELDİ… ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 MART 2019, PAZAR   

19

İKİ ÖNEMLİ AKADEMİK ODA, BİR ARAYA GELDİ…

    Yayına Giriş Tarihi: 06.04.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 06.04.2018 13:53:44  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 06.04.2018 13:45:20

TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

   İki odanın da geçtiğimiz aylarda yapılan genel kurullar ile göreve gelen yönetim kurulları, İMO Bursa Şubesi ev sahipliğinde bir araya geldi. İnşaat sektörünün iki önemli aktörü olan İMO Bursa Şubesi ve Mimarlar Odası Bursa Şubesi, ziyarette yeni dönemde yapılacak iş birlikleri üzerinde durdu.

   Ziyarette konuşan İMO Bursa Şubesi YK Başkanı Mehmet Albayrak, akademik odaların şehrin sorunlarına çözüm üretme noktasında önemli bir işlevi olduğuna değindi. Bu anlamda birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapan Albayrak, "Kentimizin sorunları belli. Bizler de teknik kişiler olmamız nedeniyle kamuoyunun ve yerel yöneticilerimizin önüne bazı çözüm önerileri sunmamız lazım. Biz iki oda olarak et ve tırnak gibiyiz. Çalışma alanımız ortak. Bu ortak paydada çalışmalarımızı yürütmeliyiz" diye konuştu.

   Odaların birlikte hareket ettiği dönemlerde çok daha güçlü olduğunu ifade eden Mimarlar Odası Bursa Şubesi YK Başkanı Ömer Faruk Şahin, kentlilik bilincine katkı koyacak çalışmalar yapmak istediklerini belirtti. Şahin şunları söyledi: "Refleksleri kuvvetli, efektif ve etkili kararlar alabilen bir oda hedefindeyiz. Ortak akılla hareket edeceğimiz çok nokta var. Bu minvalde çalışmalarımızı sürdürmeliyiz. Aynı zamanda sosyal aktivitelerimizi de artırmalıyız."

 


Okunma Sayısı: 50

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır