NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI. ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 MART 2019, PAZAR   

44

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BURSA ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI.

    Yayına Giriş Tarihi: 12.04.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 12.04.2018 10:41:26  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 12.04.2018 10:38:45

İMO BAŞKANI MEHMET ALBAYRAK: “BURSA VE YILDIRIM İÇİN DÖNÜŞÜM BİR TERCİH DEĞİL, ZORUNLULUK. ANCAK SÜREÇ DOĞRU YÖNETİLMEK ZORUNDA.”

   Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve yönetimini Planlama ve Kentsel Gelişim Merkezi`nde ağırladı.

   Üyesi olduğu meslek odası yönetimini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Edebali, Türkiye`nin en kapsamlı kentsel dönüşüm hamlelerinden birisini hayata geçirirken toplumun tüm kesimleriyle istişarede bulunduklarını vurguladı. Zor ve zahmetli bir süreç kentsel dönüşümün başarıya ulaşmasının tüm aktörlerin aktif olarak katılımıyla mümkün olduğuna işaret eden Başkan Edebali, "Şehri doğru yönetmek, doğru planlamak ve doğru inşa etmek, ancak sürecin doğru işletilmesiyle mümkün. Bu süreci yürütecek aktörler arasında, şehrin stratejik planı, planlama, ruhsat kısmında Belediye, yasaları düzenleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, dönüşümün yapıldığı yerde mülkü olan hak sahipleri ve projeyi hayata geçiren mühendislerimiz, müteahhitlerimiz ve müteşebbislerimiz var. Bu dört aktör arasındaki işbirliği, dönüşümün başarı oranına doğrudan katkı sağlar" diye konuştu.

YENİ BİR ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ

    Yıldırım`da yıllardır devam eden plansız ve çarpık yapılaşmanın doğurduğu sorunlar yumağının, bir çok sosyal problemi de beraberinde getirdiğini aktaran Başkan Edebali, "Bu süreci tersine çevirmek için göreve geldiğimiz ilk günden şehri yeniden planlamak için düğmeye bastık. Görev süremiz ilk bölümlerinde bilimsel temelli, hassas ve detaylı bir planlama yaptık. Sonraki süreçte ise bu planlarımızı hemşerilerimizin oluruna sunduk. Onlarında onayını aldıktan sonra uygulama aşamasına geçtik. Biz sadece eski binaları yıkarak yerine yeni konutlar yapan bir dönüşüm yapmıyoruz. Hemşerilerimizin, eğitimden sağlığa, kültürel ve sanatsal etkinliklerden sosyal yaşantılarına tüm beklentilerine cevap verecek, insanlarımızın sosyal problemlerini büyük ölçüde çözüme kavuşturacak yeni bir şehir inşa ediyoruz. Bunu yaparken de hemşerilerimizin desteğini önemsiyoruz. Yüzde 80 kriterimiz var. Vatandaşlarımızdan bu oranda destek almayan hiç projeyi hayata geçirmiyoruz" ifadelerini kullandı.

DÖNÜŞÜM ZORUNLULUK

    Yıldırım`daki kentsel dönüşüm çalışmalarını mutfağında görmekten dolayı memnuniyetini dile getiren İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ise "Deprem gereceği göz önünde bulundurulduğunda kentsel dönüşüm, Bursa`nın birçok bölgesi için tercihten ziyade bir zorunluluk. Önemli olan süreci doğru işletebilmek. İçeresinde bulunduğumuz Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi ile Yıldırım Belediyesi`nin dönüşüm haritası, çalışmaların doğru yolda olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda üyemiz olan Sayın Başkan`a üstlendiği bu zorlu görevde başarılar diliyorum" dedi.


Okunma Sayısı: 52

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır