NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO’DAN ARDGERME YÖNTEMİ SEMİNERİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 MART 2019, PAZARTESİ   

3

İMO’DAN ARDGERME YÖNTEMİ SEMİNERİ

    Yayına Giriş Tarihi: 16.04.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 17.04.2018 10:32:51  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 16.04.2018 15:56:54

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, binalarda büyük açıklıklar ardgerme yöntemi ile ilgili seminer gerçekleştirdi.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, binalarda büyük açıklıklar ardgerme yöntemi ile ilgili seminer gerçekleştirdi.

(İMO) Bursa Şubesi Konferans Salonunda gerçekleşen seminere çok sayıda oda üyesi katıldı. (İMO) Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak, seminerin açılışında Ardgerme` nin Türkiye ye yabancı bir konu olduğunu vurgularken aslında eski bir teknoloji olduğunun altını çizdi ve seminer için Ankara`dan gelen İnşaat Mühendisi M. Zafer Kınacı` ya teşekkür etti.

Çeşitli üniversiteler ve Mühendis odalarında seminerler veren Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi çıkışlı olan Zafer Kınacı sunumunda şunları aktardı, "Ülkemizde mühendislik alanında ardgerme tekniği binalarda kullanımının yaygın olmadığını görüyoruz. Biz 2003 yılından beri kullanmaktayız ve genç arkadaşlarımıza öğretmeye çalışıyoruz. Ardgerme`nin gayesi düşey yükten oluşan tesirleri azaltıp daha ince kesitlerde büyük açıklığı geçmektir. Ön germe ise prefabrik elemanlar üzerinde kullanılır Ardgerme`nin en güzel tarafı yerinde uygulanır ve hiçbir şekilde alanda iz bırakmaz. Yüklerden oluşan momenti kesip ince kesitlerle büyük açıklıkları geçmek ardgerme`nin en büyük avantajıdır" şeklinde açıkladı.

Sunumunun kalan süresinde ardgerme tekniği ile yapılmış sınırlarımız içerisinde ve dışındaki yapılardan örnekler gösteren ve üzerinden açıklayan inşaat mühendisi Zafer Kınacı sunumunu tamamladı.


 

Dosyalar

(50095 KB) (16.04.2018 15:51:05)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 131

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır