NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NDAN BOZBEY’E ZİYARET ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 MART 2019, PAZARTESİ   

25

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI’NDAN BOZBEY’E ZİYARET

    Yayına Giriş Tarihi: 18.04.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 18.04.2018 11:44:50  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 18.04.2018 10:13:23

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi yönetimini kabul etti.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi yönetimini kabul etti.

 Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, genel kurulun ardından yeniden göreve gelen TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak ve Yönetim Kurulu Üyelerini Halk Evi`ndeki makamında ağırladı. Kentsel dönüşüm çalışmaları ve Bursa`da yeni planlama bölgelerinin oluşturulmasının konuşulduğu ziyarette, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kentsel yenilemenin bölgesel bazda yapılması gerektiğine dikkat çekti. Bozbey, "Kentsel yenileme çalışmaları parsel bazında değil, ada bazında ya da mahalle, bölge bazında yapılmalı. Bölgesel bazda planlar yapılarak kamusal alanların ayrılarak yapılması lazım. Bu işin en doğrusu bu. Bu konuda akademik odaların daha aktif olması gerekiyor" dedi.

 Bursa`nın sürekli gelişen bir kent olduğunu vurgulayan Başkan Bozbey, uydu kentlerin oluşturulması için çalışmalar yürüttüklerini kaydetti. Bozbey, "Kayapa Mera Bölgesi`ni Nilüfer Belediye Meclisi`nden geçirdik ve Büyükşehir Belediyesi`ne sunduk. Prosedürlerin tamamlanmasının ardından 2019`da inşaatların o bölgede başlayacağını düşünüyorum. Ama o planı biz geçmişte yapılan Kayapa planıyla bütünleştirmiştik. Bizim daha önce yaptığımız yaklaşık 230 bin civarında nüfusu barındırabilecek bir planlamaydı. Kayapa bölgesi geçmişte çok kötü planlanmış ve biz de o planı değiştirerek yeni bir plan oluşturduk ama o planı uygulayamadık" diye konuştu.

 TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak da "Kentsel dönüşüm 0.50`den dolayı aksamamalı. Kentsel dönüşüm çalışmalarında şu an aşılmaya çalışılan bir durgunluk var. Yeni deprem yönetmeliği yayınlandı, sektöre yeni bir çeki düzen gelmesi söz konusu. Bu sıkıntıların bir an önce aşılması ve sektörün önünün açılması gerekiyor. Bu hepimizin ortak görevidir" şeklinde konuştu.


Okunma Sayısı: 72

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır