NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU, NİLÜFER İMKB VE BARIŞ ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 MART 2019, PAZARTESİ   

7

İMO BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU, NİLÜFER İMKB VE BARIŞ ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU

    Yayına Giriş Tarihi: 04.05.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 04.05.2018 15:24:50  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 04.05.2018 14:57:15

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerin doğru mesleği tercih yapmasına destek olmak için İMO Bursa Şubesi, okullardan gelen çağrılara yanıt vermeyi sürdürüyor.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Selcan ARSLAN ve Korhan BAŞARALI, Bursa Nilüfer İMKB Anadolu Lisesi ve Barış Anadolu Lisesi öğrencilerine inşaat mühendisliğini anlattı.

Bursa Nilüfer İMKB Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluşan İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Selcan Arslan, üniversite tercihi öncesi meslek seçiminde dikkat etmeleri gereken noktaları aktarırken, mühendisliğin sayısal ve çözüm odaklı bir bakış açısı sağladığını ifade etti. En önemli püf noktasının sevdiğin mesleği tercih etmek olduğunu belirten Arslan, mesleğinizi severek yaptığınızda da başarı kendiliğinden gelecektir" dedi.

Bursa Nilüfer Barış Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluşan İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Korhan Başaralı, İnşaat mühendisliğinin hayatın her alanında var olduğunu, insan eliyle yapılan her türlü yapının inşaat mühendisliği meslek disiplinin içine girdiğini belirtti. İş sahasının geniş olduğunu ve iş bulma anlamında sıkıntı yaşanılmayacağını belirten Korhan Başaralı, meslekte uzmanlaşmanın da önemine dikkat çekti.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyeleri Selcan Arslan ve Korhan Başaralı, konuşmalarının ardından sınavda ter dökecek olan tüm öğrencilere başarılar dilediler.


Okunma Sayısı: 76

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır