NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ 19 MAYIS’I KUTLADI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 MART 2019, PAZAR   

50

GENÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ 19 MAYIS’I KUTLADI

    Yayına Giriş Tarihi: 14.05.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 14.05.2018 11:23:49  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 14.05.2018 11:21:29

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu “19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı” kapsamında 16 yıldır gelenekselleştirdiği “Dayanışma Gecesi”ni düzenledi.

Altınceylan Havuzbaşı`nda düzenlenen geceye İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak ve yönetim kurulu üyeleri, Gençlik Komisyonu Başkanı Oğuzhan Kurt ile çok sayıda genç inşaat mühendisi katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İMO Bursa Şubesi Başkanı Mehmet Albayrak böyle günlerde bir araya gelmenin önemine vurgu yaparak, geceyi düzenleyen İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyonuna teşekkür etti.

"BİLİM VE TEKNOLOJİ IŞIĞINDA İLERLEYİN"

Albayrak sözlerine şöyle devam etti, "Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk`ün cumhuriyetimizi emanet ettiği aydınlık gençlerimizin bayramı kutlu olsun. İnşaat mühendisleri geleceğimizin inşası ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşma çabamızda önemli projelere imza atan meslek mensuplarıdır. Siz gençlerin bilim ve teknoloji ışığında, etik değerlere önem vererek kariyer basamaklarını tırmanmanızı diliyorum" dedi.

İMO Bursa Şubesinin yaklaşık 4 bin üyeye sahip büyük bir oda olduğunu söyleyen Albayrak, "34 yıllık bir inşaat mühendisi olarak bu odanın değerini oldukça iyi biliyorum ve siz gençlerden odamıza daha da sahip çıkmanızı istiyorum. Bu oda bizim mesleğimizin büyümesi, gelişmesi için en önemli kurumdur. Her zaman mesleki sorumluluğumuzla hareket edip, ülkemize ve şehrimiz adına güzel hizmetler vermek istiyoruz. Bu bağlamda oda olarak da siz gençlerin gelişimi için yaptığımız meslek içi eğitimlerimize çok önem veriyoruz" ifadelerini kullandı.

"GELİŞEN İNŞAAT MÜHENDİSLERİ"

Gençlik Komisyonu olarak gayelerinin genç inşaat mühendislerinin iş hayatına ilk adımlarını doğru atmaları olduğunu söyleyen İMO Bursa Şubesi Gençlik Komisyonu Başkanı Oğuzhan Kurt ise "Gençlik Komisyonumuz tüm fikirlere açık, mesleğinde etkin ve yetkin mühendislerden oluşmaktadır. Amacımız yeni mezun ve iş hayatına atılmış arkadaşlarımızın mesleki çevresini geliştirmesi, teknik olarak bir adım öne geçmeleridir" diye konuştu.

Son yıllarda mezun sayısının artmasına paralel olarak işsizliğin önemli bir sorun olarak baş gösterdiğine dikkat çeken Kurt, ‘Gelişen İnşaat Mühendisleri` (GİM) uygulamasıyla bu duruma bir nebze de olsa çözüm bulmak arzusunda olduklarını dile getirdi. Kurt, "Kısaca ‘GİM` adını verdiğimiz bu mobil uygulama sayesinde iş arayan arkadaşlarımız daha kolay ve hızlı bir şekilde iş bulabilecek. Aynı zamanda bu uygulama ile mesleki mevzuatlar, yönetmelikler birim fiyatlar ve malzemeler konusunda da bilgi sahibi olabilecek" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından geçmiş dönem Gençlik Komitesi Başkanı Yiğithan Toksöz`e ve gecenin ana sponsoru Bursa Beton`a teşekkür plaketi verildi.

ATATÜRK`ÜN SEVDİĞİ DANSLAR

Gece 19 Mayıs`a ithafen Atatürk`ün sevdiği vals ve zeybek dans gösterileriyle devam etti. İzleyicilerin büyük beğenisini kazanan dans gösterilerinin ardından genç mühendisler canlı müzikle hem romantik, hem de hareketli şarkılar ile gönüllerince eğlendiler. Gecenin sonunda yapılan çekiliş ile kazananlara sürpriz hediyeler verildi.


Okunma Sayısı: 160

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır