NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ GAP TURU (DİYARBAKIR, HASANKEYF, MİDYAT, MARDİN, ŞANLIURFA, ADIYAMAN, NEMRUT, HALFETİ, HARRAN) ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

25 MART 2019, PAZARTESİ   

40

GAP TURU (DİYARBAKIR, HASANKEYF, MİDYAT, MARDİN, ŞANLIURFA, ADIYAMAN, NEMRUT, HALFETİ, HARRAN)

    Yayına Giriş Tarihi: 26.09.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 27.09.2018 16:28:19  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 26.09.2018 16:33:30

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Nemrut, Halfeti, Harran`ın doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfedebileceğiniz GAP Turu düzenliyor.

TARİH : 14 - 18  KASIM 2018 (5 Tam Gün)

SON BAŞVURU : 12 EKİM 2018  

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi, Diyarbakır, Hasankeyf, Midyat, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Nemrut, Halfeti, Harran`ın doğal, tarihi ve kültürel güzelliklerini keşfedebileceğiniz GAP Turu düzenliyor. Doğu`nun gizemini keşfe çıkacağımız Tur programı şöyle; 

Program:

1.         14 Kasım Çarşamba :  03:00 Bursa`dan hareket. Sabiha Gökçen Havaalanına varış sonrası Anadolu Jet ile 06:45 de Diyarbakır`a uçuyoruz. 08:35`de varışımız sonrası gezi boyunca eşlik edecek otobüsümüzle kahvaltıya gidiyoruz. Diyarbakır`da Hasanpaşa Kervansarayı, Deliller Hanı, Ulu Cami, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Dört ayaklı minare ve kiliselerden birini geziyoruz. Mardin Kapı Keçi Burcu`ndan Dicle On Gözlü Köprü, Gazi Köşkü ve Hevsel bahçelerini izliyoruz. Öğle yemeği sonrası Raman Dağı eteklerinde petrol üretimi yapan atbaşlarını görerek, Batman`ın içinden panoramik bakarak Hasankeyf`e geçiyoruz. Emsalsiz tarih mirasını : El Rızk Camii, tarihi hamam, Zeynel Bey Türbesi, Eski Köprüyü görüyoruz. 

Konaklama; Midyat TURABDİN Otel. 

2.        15 Kasım Perşembe: Midyat`ta Mor Gabriel Manastırı, dizilere de çekim mekanı olan çok zengin tarihi sokakların ve yapıların gezilmesi. Mardin`de Kasımiye Medresesi, Ulucamii, eski PTT binası, Abbaralar Müze ve içinde at ve eşeklerin dolaştığı otantik Mardin çarşılarını geziyoruz. Mezopotamya Ovası`na karşı Suriye topraklarını da görerek dinleniyoruz.

Konaklama; Akşam şehrin tam karşıdan izleyebileceği BÜYÜK MARDİN Otel. 

3.        16 Kasım Cuma: Harran Ovası`na giderek Göbekli Tepe`ye çıkıyoruz. Balıklı Göl, Urfa Kalesi, zengin çarşılar, Şanlıurfa Arkeoloji müzesinde İnsanlık Tarihi bilgisini değiştiren UNESCO Kültür mirası listesindeki Göbekli Tepe`nin birebir aynısını da içeren ( oradan getirilen ve sergilenen eserlerle daha da zengin bir müze)  gezeceklerimizden bazıları. Akşama yörenin en önemli etkinliği sıra gecesi eğlencesindeyiz.

Sıra Gecesi; CEVAHİR KONUKEVİ.  Konaklama: KİLİM Otel. 

4.         17 Kasım Cumartesi: Hz. Eyüp Peygamber`in çile çektiği mağara ziyareti. Harran Antik Kenti`nde dünyanın ilk üniversitesini, konik evleri ve kalesini görüyoruz. Birecik`e giderek Fırat kıyısında Kelaynak kuşlarını görüyoruz. Halfeti`ye giderek unutulmaz tekne turu yapacağız. Adıyaman`a giderken Bozova`da dünya beşincisi Atatürk Baraj Gölü ana gövdesi ve tribünleri görüyoruz.

Konaklama; Adıyaman`da ANTİOKHOS Otel.

5.         18 Kasım Pazar:  Adıyaman`dan Kahta`ya varıyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve UNESCO Kültür mirası listesindeki dünyanın sekizinci harikası denen Nemrut Dağı zirvesindeki ünlü Tümülüs ve heykelleri görüyoruz. Hava uygun olursa hafızalardan silinemeyecek masalsı Atatürk Baraj Gölü manzarasını izleyerek dağdan iniyoruz. Şanlıurfa`ya dönüyoruz. Pegasus Hava Yollarının tarifeli seferiyle 22:00` de İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına hareket. 23:45` de Bursa`ya varış. 

ÜCRET: Rehberlik + Her Türlü Ulaşım + 4 Konaklama ( 3* - 4 * oteller ) + Kahvaltı ( 4 ) + Aksam yemeği( 3 ) + Sıra Gecesi + Seyahat Sigortası + Araç içi ikramlar = 1450 TL iki kişilik odada kişi başı

Tek kişilik odada kişi başı= 1650 TL

  AYHAN KALAFAT  TUR ORGANİZATÖRÜ :  05358140161 -  ayhankalafat1@gmail.com

-       ÖNEMLİ HATIRLATMA: 12 Ekim akşamına kadar 400 TL ön ödeme ile başvuruların yapılması gereklidir.      

-       Seyahat sigortaları ve bilet işlemleri için başvuru sırasında katılımcıların tam adlar ve T.C. numaraları alınır.

-       Ödemeler kredi kartı çeşidine göre küçük bir farkla taksitlendirilebilir.

-       Gerekirse acenteye gitmeden de acente sahibi Bünyamin Koçak`ı arayarak (0507 383 87 47 ) yapılabilmektedir.

-       Hesaba havale veya EFT yapabilir Garanti Bankası TL Hesabı Hesap Sahibi : Zera Turizm Danismanlik ve Dis Ticaret AŞ. Şube Kodu : 606  Hesap No : 6295311  Iban No :TR22 0006 2000 6060 0006 2953 11

 


Okunma Sayısı: 379

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır