NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU’DAN MİMARLAR’ A NEZAKET ZİYARETİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 NİSAN 2019, ÇARŞAMBA   

23

İMO BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU’DAN MİMARLAR’ A NEZAKET ZİYARETİ

    Yayına Giriş Tarihi: 10.10.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 10.10.2018 15:04:04  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 10.10.2018 15:03:13

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Bursa Şube Yönetim Kurulu`ndan, Mimarlar Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu`na nezaket ziyareti.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Bursa Şube Yönetim Kurulu`ndan, Mimarlar Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu`na nezaket ziyareti.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Mustafa Er, Sayman Üyesi Ayşe Asena Dişbudak, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, Mesut Aydın, Alper Dağdelen, Ahmet Gönüllü, Ali Aslan ile birlikte şubeler arası dayanışmayı arttırmak için Mimarlar Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu`nu ziyaret etti. Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Ömer Faruk Şahin, 2. Başkan Aşkın Şencan, Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Funda Çelebi, Sayman Üye Ufuk Göksu`nun karşıladığı ziyarette, iki kardeş meslek grubunun ortak çalışma alanları değerlendirildi.

BAŞKAN ALBAYRAK: "SORGULAYICI VE YOL GÖSTERİCİ ETKİMİZ OLMALI"

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, Oda için mimarların ikinci üyeleri olduğunu belirterek, "Kardeş meslek grubu olarak geçmişten bu güne gelen ortak çalışmalarımız, işbirliğimiz var. Ortak fikirler üreterek hareket ettiğimiz birçok nokta bulunuyor. Yerel seçimler yaklaşırken yerel yönetimlerde görev alacak meslektaşlarımızı yönetmelikler, yerel yönetimlerdeki süreçler ile ilgili bilgilendirecek ortak bir komisyon kurulmasının faydalı olacağına inanıyoruz. Mimarların ve inşaat mühendislerinin yönetimlerde daha çok söz alabilmesinin yolu birlikte çalışmaktan geçiyor. Sorgulayıcı ve yol gösterici etkimiz olmalı" dedi.

BAŞKAN ŞAHİN: "MESLEK KAYGISI OLAN ODALAR KORUNMALI"

Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Ömer Faruk Şahin,  Üye - Oda bağını güçlendirecek çalışmalar yürüttüklerini anlatarak, mesleğin ve meslektaşların haklarını korumak için görev aldıklarını söyledi. ‘Meslek kaygısı olan Odalar korunmalı` diyen Şahin, "Odalarda siyaset yapılmasını doğru bulmuyoruz. Fakat meslek gruplarının yerel yönetimlerde, Mecliste daha fazla söz hakkının olması önemli bunun içinde meslektaşlarımızı yerel yönetimler konusunda bilgilendirmek için çalışıyoruz. İki kardeş odanın ortak şekilde üyelerini bu konuda geliştirmesi güzel olacaktır" diye konuştu.

 

 


Okunma Sayısı: 49

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır