NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BURSA ŞUBESİ VE ULUDAĞ OSB İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 TEMMUZ 2019, PAZARTESİ   

38

İMO BURSA ŞUBESİ VE ULUDAĞ OSB İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

    Yayına Giriş Tarihi: 05.12.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 05.12.2018 15:55:08  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 05.12.2018 15:53:55

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi ve Uludağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi ve Uludağ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak ve Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın, Uludağ OSB Yönetim Binasında bir araya geldi. Sanayi yapılarının projelerindeki kaliteyi arttırmak için işbirliği yapan İMO Bursa Şubesi ve Uludağ OSB protokol imzaladı.

İmza töreninde konuşan İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, ülke ekonomisinin önemli saç ayağını oluşturan sanayi yapılarının güvenli olması gerektiğini söyleyerek, "Oda olarak teknik bilgi ve birikimimizle her zaman OSB`lerin yanındayız. Sanayi ekonominin can damarı bu nedenle sanayi yapılarının da kalitesine özen gösterilmeli. Olası bir depremde bu yapıların hasar görmesi veya yıkılması ülke ekonomisi ve sanayicimiz için büyük kayıp olacaktır. Buralarda istihdam edilen çalışanların yaralanması veya yaşamını yitirmesi ise hepimiz için acı bir sonuç olacaktır. 1999 Marmara Depremi`nde yaşadığımız acıları ve kayıpları tekrar yaşamamak için önlemler almalıyız. Sanayi yapılarımızın projelerinin teknik bir denetimden geçmesi kaliteyi ve güveni arttıracaktır" dedi.

Başkan Albayrak, 1 Ocak 2019 yılında yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`nin de uygulamada değişiklikler getireceğine dikkat çekerek, OSB`lerin teknik desteğe ihtiyaç duyacaklarını hatırlattı.    

Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Aydın da, imzalanan protokolle bölgedeki yapıların proje aşamasında teknik bir denetimden geçmiş olacağını belirterek, "Sanayi yapılarımızı ve sanayicilerimizi korumak için bu protokolü imzalıyoruz. İMO Bursa Şubesi`nin teknik denetiminin yapılarımızın güvenliğini arttıracağına inanıyoruz" diye konuştu.

Protokol törenine, Uludağ OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Çınar, İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Alper Dağdelen, Korhan Başaralı katıldı.

 

 


Okunma Sayısı: 63

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır