NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BURSA ŞUBESİ OSB’LERLE İŞBİRLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 HAZİRAN 2019, PAZARTESİ   

38

İMO BURSA ŞUBESİ OSB’LERLE İŞBİRLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

    Yayına Giriş Tarihi: 07.12.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 07.12.2018 16:48:00  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 07.12.2018 16:46:53

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, Organize Sanayi Bölgeleri ile işbirliğini sürdürüyor.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi, Organize Sanayi Bölgeleri ile işbirliğini sürdürüyor. Bursa Organize Sanayi Bölgesi ile işbirliği protokolünü imzalayan İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, "Oda olarak, OSB`lerde ruhsata bağlanacak yapıların 01 Ocak 2019`da yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`ne uygun projelendirilmesi için teknik destek sağlamaya hazırız" dedi.

Organize Sanayi Bölgeleri ile işbirliği protokolü imzalayan İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Bursa Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürü Türker Ertürk ile bir araya geldi. Bursa OSB Müdürlüğünde imzalanan protokole, İMO Bursa Şube Sekreter Üyesi Mustafa Er, Yönetim Kurulu Üyesi Korhan Başaralı, Şube Sekreteri Ayşegül Özbek, BTSO Meclis Üyesi Suat Gençosman katıldı.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, güvenli sanayi yapılarının önemine dikkat çekerek, "Büyük maliyetler harcanarak açılan sanayi kuruluşlarının depreme dayanıklı ve hatasız inşa edilmesi gerekli. Projelendirme aşamasının doğru ve eksiksiz yapılması gerekli. Bu açıdan teknik denetimler kaliteyi arttıracaktır. Geçtiğimiz aylarda Yeni Deprem Yönetmeliğimiz de Resmi Gazete de yayımlandı. Birçok yeni uygulama zorunluluğu getirildi. Oda olarak, OSB`lerde ruhsata bağlanacak yapıların 01 Ocak 2019`da yürürlüğe girecek olan Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`ne uygun projelendirilmesi için teknik destek sağlamaya hazırız" dedi.

Bursa Organize Sanayi Bölge (OSB) Müdürü Türker Ertürk de, "Sanayicilerimizin ve sanayi yapılarımızın daha sağlıklı inşa edilmesi için bu protokolü imzaladık" diyerek, hayırlı olmasını diledi.

 

 


Okunma Sayısı: 58

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır