NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK, MÜHENDİS ADAYLARI İLE BULUŞTU ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 HAZİRAN 2019, PAZARTESİ   

13

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK, MÜHENDİS ADAYLARI İLE BULUŞTU

    Yayına Giriş Tarihi: 11.12.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 11.12.2018 17:11:36  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.12.2018 17:09:24

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile buluştu.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri ile buluştu.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine İnşaat Mühendisliği`nin Dünü Bugünü ve Yarınını anlatan Başkan Albayrak, insanın var olduğu günden beri barınma ihtiyacının var olduğuna dikkat çekti. İnşaat mühendisliğinin ilk kez 1828 yılında, İngiltere`de resmen bir meslek olarak tanındığını söyleyen Başkan Albayrak, Türkiye`de ise inşaat mühendisliği kavramının Selçuklularla başladığını kaydetti.

İnşaat mühendisliğinin sadece bina yapmak olmadığını ifade eden Başkan Albayrak, yol, baraj, köprü, su kemeri, liman, kanalizasyon, su şebekesi, tünel, demiryolu, hızlı tren, metro gibi endüstri yapılarının planlanması, projelendirilmesi, yapımı ve denetimini gerçekleştirdiğini vurguladı.

Meslek etiği ve ilkeleri hakkında da öğrencilere tavsiyelerde bulunan İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, meslek etiğinin yazılı olmayan fakat uyulması gereken kuralları olduğuna işaret etti.   Bilginin paylaştıkça arttığını söyleyen Albayrak, mesleğe verilen değirin de meslektaşların birlik ve beraberliğini arttıracağını sözlerine ekledi. 

 


Okunma Sayısı: 56

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır