NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ BTÜ VE AKADEMİK ODALAR, İŞBİRLİĞİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 HAZİRAN 2019, PAZARTESİ   

19

BTÜ VE AKADEMİK ODALAR, İŞBİRLİĞİ İÇİN BİR ARAYA GELDİ

    Yayına Giriş Tarihi: 11.12.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 11.12.2018 17:17:19  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 11.12.2018 17:16:12

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, üniversite akademisyenleri ve TMMOB üyesi meslek kuruluşları ile bir araya gelerek, Üniversite - Oda - Sanayi işbirliğini kurmak için fikir paylaşımında bulundu.

Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, üniversite akademisyenleri ve TMMOB üyesi meslek kuruluşları ile bir araya gelerek, Üniversite - Oda - Sanayi işbirliğini kurmak için fikir paylaşımında bulundu.

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir ve üniversite bölüm başkanları, Bursa Akademik Odalar Birliği`nde meslek kuruluşlarının temsilcileri ile buluştu.  İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette öğrencilerin meslek hayatına atılmadan önce bilgi birikimlerini ve deneyimlerini arttırmak için neler yapılabileceği değerlendirildi. İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Fikri Düşünceli, Orman Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı İsmail Boz, Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Ömer Faruk Şahin, Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Burak Özgen, Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Necla Yörüklü, Bursa İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Feridun Tetik`in katıldığı toplantıda görüş alışverişinde bulunuldu.

BTÜ REKTÖRÜ PROF. DR. KARADEMİR: "BAŞARI İÇİN EL BİRLİĞİ İLE ÇALIŞMALIYIZ"

BTÜ Rektörü Prof. Dr. Arif Karademir, yeni bölümleri, akademisyenleri ve öğrencileri ile BTÜ`nün kendisini kabul ettirdiğini ifade ederek, hedeflerinin okul sonrası başarıyı da arttırmak olduğunu söyledi. Eğitimin okuldan sonra da devam ettiğini kaydeden Karademir, "Zengin kaynaklarımız var. Eğitimli, onları işleyecek insanımızın da olması gerekli. Bir Afrika ülkesi olmamak için yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizi değerlendirebilmeliyiz. Kaygan bir zeminde mücadele ediyoruz başarılı olmak için elbirliği ile çalışmalıyız. Endüstri 4.0`dan bahsediyoruz. Bunu yakalamak için üniversite, sanayici ve akademik odalar beraber hareket etmeliyiz. İradeli ve sürdürülebilir olmak önemli" dedi.

İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK: "KALİTEYİ ARTTIRMAK İÇİN İŞBİRLİĞİ"

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, üniversitelerdeki kaliteyi işbirliği ile arttırılabileceğini belirterek,  üniversitelerde pratiğe yönelik dersler için katkı sağladıklarını ve sağlamaya da devam edeceklerini iletti. Üniversite öğrencileri ve yeni mezun mühendisler için mesleki paylaşım eğitimleri düzenlediklerini dile getiren Başkan Albayrak, pratikteki eksiklikleri gidermek için neler yapılabileceğini değerlendirdiklerini aktardı.

Sırayla söz alan akademik oda başkanları, staj ve iş hayatına hazırlık aşamasında üniversiteler, genç mühendisler ve mühendis adayları ile sürekli diyalog halinde olduklarını bildirdiler.    

 

 

 


Okunma Sayısı: 72

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır