NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ SİM VE İTB SAHİBİ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ İLE YÖNETMELİK TOPLANTISI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

19 MAYIS 2019, PAZAR   

40

SİM VE İTB SAHİBİ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ İLE YÖNETMELİK TOPLANTISI

    Yayına Giriş Tarihi: 25.02.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 01.03.2019 14:30:21  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 01.03.2019 14:28:59

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`nin uygulanmaya girmesiyle birlikte üyelerin eğitimlerine ağırlık veren İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube (İMO) Bursa Şube Yönetim Kurulu yaşanan sıkıntıların çözümü için üyelerle buluşmaya devam ediyor.

Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği`nin uygulanmaya girmesiyle birlikte üyelerin eğitimlerine ağırlık veren İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube (İMO) Bursa Şube Yönetim Kurulu yaşanan sıkıntıların çözümü için üyelerle buluşmaya devam ediyor. 

İMO Bursa Şube tarafından gerçekleştirilen Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Zemin ve Temel Etüt Raporları Değerlendirme Toplantısı`nda SİM ve İTB sahibi inşaat mühendisleri bir araya geldi. BTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Eyübhan Avcı`nın, "Zemin (Veri Raporu) ve Temel Etüt (Geoteknik Raporu) Raporunun Hazırlanması - 2018 TBDY Uygun" sunumunu gerçekleştirdiği toplantıda UÜ. İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Doğangün ve BTÜ İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsa Yüksel, üyelerin yönetmelik ile ilgili sorularını yanıtladı.

Katılan üyelere ve destek sağlayan akademisyenlere teşekkür eden İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, bilim ve teknoloji alanında gerçekleşen yenilikler ve araştırmaların sonucunda yeni yönetmeliğin hayata geçtiğini belirtti. "Yeni yönetmeliğimiz son derece bilimsel çağdaş dünyadaki nadir yönetmeliklerden birisi" diyen Başkan Albayrak, uygulayıcılar olarak inşaat mühendislerinin buna sahip çıkmak durumunda olduğunu söyledi.

Yönetmeliğin doğru uygulanması için bu eğitimleri ve toplantıları gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Albayrak, bu faaliyetlerin devam edeceğini bildirdi.

Albayrak, geoteknik rapor hazırlamada da yeterli inşaat mühendisinin bulunduğunu belirterek, meslektaşlarına kendilerinin hazırlamadığı geoteknik raporları imzalamamaları uyarısında bulundu.

 

 


Okunma Sayısı: 54

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır