TÜM ÇALIŞANLAR İÇİN SAĞLIKLI VE GÜVENLİ ÇALIŞMA ORTAMI İSTİYORUZ!
[ İMO BURSA ŞUBESİ`NDE 16. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

08 AĞUSTOS 2020, CUMARTESİ   

2

İMO BURSA ŞUBESİ`NDE 16. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI

    Yayına Giriş Tarihi: 22.02.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 24.02.2020 13:39:09  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 24.02.2020 13:35:42

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi 16. Olağan Genel Kurulu Toplantısını Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi`nde gerçekleştirdi.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi 16. Olağan Genel Kurulu Toplantısını Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Yerleşkesi`nde gerçekleştirdi.

Genel Kurul Toplantısı`na; AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Murat Demir, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Uludağ Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün,  Bursa Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsa Yüksel, İMSİAD Başkanı Mustafa Andıç, Mimarlar Odası Bursa Şube Başkanı Şirin Rodoplu Şimşek, Peyzaj Mimarları Odası Bursa Şube Başkanı Necla Yörüklü, Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Fikri Düşünceli, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Başar Bulut, Çevre Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Sevim Yürüten, Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şube Yönetim Kurulu Üyesi Esra Kılıç, Gıda Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Pınar Bilge Kızılkaya, Bursa İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri Feridun Tetik, Geçmiş Dönem Yönetim Kurulu Başkanları ve İMO Bursa Şubesi üyeleri katıldı.

Divan Kurulu`nun seçilmesi ve İstiklal Marşı`nın okunmasının ardından Genel Kurul`da konuşan AK Parti Bursa Milletvekili Atilla Ödünç, mensubu olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğu İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi`nin meslektaşları ve kent için çalıştığını belirterek, seçimlerde aday olan tüm meslektaşlarına başarılar diledi.

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın da, mezun olan mühendis ve mimarların iş bulmakta zorlandıklarına dikkat çekerek, üniversitelerde düzenlemeler yapılarak bu sorunun çözülmesi için çalışılması gerektiğini vurguladı. Aydın, seçimlerin ardından gelecek yönetim kuruluna da başarılar diledi.

BAŞKAN ALBAYRAK: "İMO BURSA 4 BİN 900 ÜYEYE ULAŞTI"

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak ise, Bursa`nın 1988 yılında Şubeye dönüşmesinden bugüne 4 bin 900 üyeye ulaştığını belirterek, Şube`nin hem meslek örgütünün belli bir saygınlığa ulaşmasında hem de şehrin sorunlarına çözüm üretme noktasında en önemli aktörlerden birisi olduğunu söyledi.

BAŞKAN ALBAYRAK: "TMMOB YASASI`NIN DEĞİŞMESİ GEREKLİ"

Albayrak, 6235 Sayılı TMMOB Yasası`nın 1954 yılında çıkartıldığını belirterek, "O yıllarda 10 odası ve yaklaşık 8 bin üyesi bulunan TMMOB`un 2018 yılı sonu itibariyle oda sayısı 24, üye sayısı ise 558 bin 954 olmuştur. Ancak o günün şartlarında oluşturulmuş bu yasa ile bugün mühendis ve mimarların yaşadığı problemleri çözüme kavuşturmak, ihtiyaçlarını karşılamak ve üyelerinin bu birliğin gerekliliğine inancını sürdürmek mümkün olmamaktadır" dedi.

Gerçekçi ve amaca yönelik bir başarı için yasanın değişmesi gerektiğini dile getiren Başkan Albayrak, 66 yıldır sürdürülen merkezi demokrasi anlayışının artık yerelden yönetim şekline dönüşmesinin temsil ve müdahale açısından faydalı olacağını kaydetti. İnşaat mühendisliği mesleğinin gerekliliklerini karşılamak için 3458 sayılı Meslek Yasası`nın da değişmesi gerektiğini vurgulayan Albayrak, meslek etiğini ön planda tutarak ülke ve kent için çalışmayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

İMO Bursa Şubesi Genel Kurul Toplantısı`nda daha sonra TMMOB`a bağlı oda başkanları ve temsilcileri görüşlerini dile getirdi. Genel kurul, İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi üyeleri, çalışma raporu ve gündem maddeleriyle ilgili görüş ve temennilerini belirtmesiyle son buldu.

 


Okunma Sayısı: 55

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.