İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

13 MAYIS 2021, PERŞEMBE   

14

BAŞKAN ALBAYRAK: `ATATÜRK SPOR SALONU KENTİN KORUNMASI GEREKEN BİR DEĞERİ`

    Yayına Giriş Tarihi: 08.07.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 08.07.2020 14:54:44  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 08.07.2020 14:54:34

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş`ın `Atatürk Spor Salonu salon yıkılacak, yerine yeni salon yapılacak. O salonu uluslararası kritere göre yapacağız` açıklamasına destek verdi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş`ın "Atatürk Spor Salonu salon yıkılacak, yerine yeni salon yapılacak. O salonu uluslararası kritere göre yapacağız" açıklamasına destek verdi.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Atatürk Kapalı Spor Salonu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş`ın bugün bir haber sitesinde özel haber olarak yer alan "Spor salonu yıkılacak evet 50 yıllık ama çürük raporu var. Ben demiyorum mühendisler diyor. Evet yıkacağım. Altına otopark yapıp modern bir salon yapacağım. Adını da törenle Atatürk Spor Salonu koyacağım. Bundan da şeref, onur duyacağım. O salon yıkılacak, yerine yeni salon yapılacak. Federasyon kararları var. O salonu uluslararası kritere göre yapacağız." açıklaması kentimiz için doğru bir karardır.

Atatürk Kapalı Spor Salonu kentimiz için bir değerdir. Gerek yeri, fiziki konumu ve ulaşım ağına yakınlığı ile işletilebilmesi kolay olan; ayrıca gençlerimizin yaya dahi ulaşabildikleri önemli bir noktadadır.

Bizim amacımız kentimizin daha fazla değerini kaybetmemesi. Daha önce de açıkladığımız gibi Bursa`da 3 tane kapalı spor salonu mevcut. Kentimizde çok önemli müsabakalara, etkinliklere ev sahipliği yapmış spor salonumuzun kente yeniden kazandırılması gerekli. 3 milyon nüfusu olan Türkiye`nin 4`ncü büyük ilinde spor salonu bir ihtiyaç. Gençlerimizin spora yönlendirilebilmesi için de yeterli tesisimizin olması bir gereklilik.

Bu yanıyla bakıldığında Atatürk Kapalı Spor Salonu Bursa Hafif Raylı Sistem (BHRS)`e ve T1 hattına çok yakın mesafede ulaşım anlamında problemsiz bir yer. İnsanlar sorun yaşamadan buraya ulaşabiliyor. 1972 yılından bu yana kentimize hizmet veriyor. Böyle bir değerin devam ettirilmesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş`ın odamızın ve kentlilerin çağrılarına kulak vermesi bu anlamda değerli.

Atatürk Kapalı Spor Salonu yeni projesiyle Bursa`nın birçok ihtiyacına cevap veren bir komplekse dönüşebilir durumda. Bu proje gerçekleştirilirken Reşat Oyal Kültür Parkı içerisindeki Açık hava tiyatrosunu da buraya taşıyarak daha komplike bir tesis haline dönüştürmek mümkün olabilir.  Açık hava tiyatrosunun yeri de kültürpark içerisine dahil edilerek değerlendirilebilinir.

 İnşaat Mühendisleri Odası olarak da böyle bir projeye katkı koymak için elimizden gelen çabayı göstermeye hazırız. 

 


Okunma Sayısı: 59

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.