İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

13 MAYIS 2021, PERŞEMBE   

4

İMO BURSA ŞUBESİ TARİHİ ESERLER ÇALIŞTAYI’NIN HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

    Yayına Giriş Tarihi: 06.10.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 06.10.2020 15:29:28  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 06.10.2020 15:28:31

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi (İMO), ‘Tarihi Eserlerin Güçlendirilmesi ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi Çalıştayı` hazırlıklarını sürdürüyor.

İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi  (İMO), ‘Tarihi Eserlerin Güçlendirilmesi ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi Çalıştayı` hazırlıklarını sürdürüyor.

Pandemi nedeniyle 2021 Mayıs ayına ertelenen ‘Tarihi Eserlerin Güçlendirilmesi ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi Çalıştayı` için İMO Bursa Şubesi çalışmalara hız verdi.  İMO Bursa Şubesi Tarı̇hı̇ Eserlerı̇ Araştırma ve Koruma Komı̇syonu Üyeleri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, restorasyon çalışması devam eden Yıldırım Medresesi`nde incelemelerde bulundular.

Bursa Vakıflar Bölge Müdürlüğü Sanat Eserleri ve Yapı İşleri Şube Müdürü ve İMO Bursa Şubesi Tarı̇hı̇ Eserlerı̇ Araştırma ve Koruma Komı̇syonu Başkan Yardımcısı Haluk Yıldız`ın rehberliğinde medreseyi gezen inşaat mühendisleri restorasyon hakkında bilgi aldılar.

BAŞKAN ALBAYRAK: "ÇALIŞTAY 2021 YILINDA"

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, kentin tarihi değerlerinin korunarak gelecek nesillere taşınmasının önemli olduğunu belirterek,  pandemi nedeniyle 2021 yılına ertelenen  ‘Tarihi Eserlerin Güçlendirilmesi ve Geleceğe Güvenle Devredilmesi Çalıştayı`nın bu anlamda önemli bir alt yapı oluşturacağını söyledi. Çalıştayın payitaht şehri Bursa için önemli katkılar sunacağını dile getiren Albayrak, "Belediyeler ve ilgili kurumların katılımıyla tarih ve kültür şehrini yeniden canlandırmak istiyoruz. Amacımız, Bursa`nın kültürel ve tarihi değerlerini korumak için planlama yaparak, yol haritasını çizmek" dedi.

İMO Bursa Şubesi Tarı̇hı̇ Eserlerı̇ Araştırma ve Koruma Komı̇syonu Başkanı Sabriye Öztürk de,  çalıştayı Bursa`nın tarihi bir değerinde gerçekleştirebilmek için hazırlandıklarını ifade ederek,  Yıldırım Medresesi`nin bu anlamda önemli bir eser olduğunu söyledi.

 

 

 


Okunma Sayısı: 78

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.