İMO BURSA ŞUBE YÖNETİMİ, MESLEKTAŞLARININ GÖREVİ BAŞINDA SALDIRIYA UĞRAMASINI KINADI

Eklenme Tarihi: 11/08/2022

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, Antalya’da görevi sırasında saldırıya uğrayarak yoğun bakıma alınan meslektaşları için Şube Yönetim Kurulu adına açıklamada bulundu.

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar’ın konu ile ilgili açıklaması şu şekilde;

İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube üyesi inşaat mühendisi, yapı denetim firması yetkilisi Zekeriya Mengi, görevi sırasında saldırıya uğrayarak, yoğun bakıma alınmıştır. Görevini yerine getirmeye çalışan meslektaşımıza yapılan bu saldırı ve faillerinin serbest bırakılması kabul edilemez. Son yıllarda mesleki bilgi ve birikimini toplum yararına kullanan sağlık çalışanlarına, avukatlara, mühendislere kısacası ülkemizin eğitimli kadrolarına yapılan bu saldırılar artarak devam etmektedir. Şiddetin, vefakâr anne-babalarımızın emekleri ile bu günlere gelen, toplumun gelişimi ve refahı için değerli olan tüm meslek gruplarına sirayet etmesi vahim bir tabloyu gözler önüne sermektedir. Başlatmış olduğumuz “her şantiyeye tam zamanlı şef” kampanyamızın önemini bir kez daha acı bir şekilde gösteren saldırıyı kınıyoruz. Her şantiyede bir şantiye şefinin görevlendirilmesi yapı güvenliği için önemli olduğu kadar iş güvenliği ve işçi sağlığının sağlanması içinde elzemdir.

İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu olarak yapılan bu saldırılara karşı duracağımızı ve sorumlularının cezalandırılması için takipçisi olacağımızı bildiriyoruz.

  • KINAMA DUYURUSU.jpgTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası