İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI KÜÇÜKKAYALAR: “İMO BURSA ŞUBE OLARAK BURSA’YA DAİR HER ZAMAN BİR SÖZÜMÜZ VE DURUŞUMUZ OLACAK”

Eklenme Tarihi: 19/12/2022

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi üyeleri, Oda’nın 68’nci kuruluş yıl dönümünü geleneksel dayanışma gecesiyle kutladı. İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, herkesin konumunu ülkenin aydınlık geleceğine katkı koymak için kullanmak zorunda olduğunu vurgulayarak, “Bursa’nın planlama, ulaşım, altyapı, su, çevre, kentsel dönüşüm, Uludağ gibi konularında İMO Bursa Şubesi olarak her zaman bir sözümüz ve duruşumuz vardır ve olacaktır” dedi.

Podyum Davet’te düzenlenen geleneksel dayanışma gecesine, Ak Parti Bursa Milletvekili İnşaat Mühendisi Atilla Ödünç, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Doğangün, İMO Bursa Şube Geçmiş Dönem Başkanları Enver Kır, Necati Şahin, akademik oda başkanları, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, İMO Bursa Şubeye bağlı Temsilciler, inşaat mühendisleri ve diğer davetliler katıldı.

Gecede meslekte 60’ıncı, 50’inci, 40’ıncı ve 25’inci yılını dolduran üyelere plaket ve belgeleri Şube Yönetim Kurulu Başkan Ülkü Küçükkayalar tarafından verildi. Gecenin açılış konuşmasını yapan İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar,  mesleğinde 60, 50, 40 ve 25’nci yıllarını dolduran üyelere daha nice sağlıklı ve esenlik dolu hizmet yılları diledi.

Küçükkayalar, göreve geldikleri günden bu yana vefat eden meslektaşları Erdoğan Akkoyunlu, Mevlüt Özcan, Osman Gündüz, Ahmet Rifat Bilen, Halil Ünal, Ertuğrul Doğan, Gafur Yazıcı, Ahmet Solak, İsmet Bulut, Yusuf Öztürk, İlyas Atan’ı sevgi, saygı ve dua ile andı.

Göreve geldikleri günden beri Anayasal bir kurum olan meslek Oda’nın kurum kalitesinin yükseltilmesi için bağımsız ve çağdaş düşüncenin yol göstericiliğinde, bütünleştirici ve kapsayıcı yönetim anlayışı ile hareket ettiklerini belirten Başkan Küçükkayalar,  “Yasa ve yönetmeliğin bize yüklediği amaç ve görev sorumluluğunda, halkın ve ülkenin yararına mesleğimizin gelişmesi ve meslek mensuplarının onur, hak, yetki ve mesleki çıkarlarını korumak, geliştirmek ve yüceltmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.  Ulu Önderimiz, kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği “Çağdaş Uygarlık Düzeyi”ne erişmek için hepimizin hele ki biz teknik kadronun, ülkemizin geleceğine dair sorumlulukları bulunuyor. Bu nedenle herkes konumunu ülkenin aydınlık geleceğine katkı koymak için kullanmak zorundadır. Bundan hareketle, kentimizin geleceği, kentimizin huzuru, refahı ve mutluluğu için belediyelerimizle, kamu kurum ve kuruluşlarımızla, sivil toplum örgütleriyle ve diğer akademik odalarla iyi ilişkiler kurarak diyaloglarımızı sürdürüyoruz. Bursa’nın planlama, ulaşım, altyapı, su, çevre, kentsel dönüşüm, Uludağ gibi konularında İMO Bursa Şubesi olarak her zaman bir sözümüz ve duruşumuz vardır ve olacaktır” dedi.  

Küçükkayalar,  geceye katılan ve destek veren herkese teşekkür ederek kalımlarının Şube’ye güç kattığını dile getirdi.

Konuşmanın ardından dayanışma gecesine katkı sunan sponsorlara plaketleri verildi. Pasta kesiminin genç inşaat mühendisleri ve plaket alan üyelerle birlikte yapılmasının ardından gece, canlı müzik gösterisi ile son buldu.

 • Gecede İnşaat Mühendisi Büyükşehir Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu üyesi Mahmut Gök de plaketini aldı.JPG
 • Gecede İnşaat Mühendisi Nilüfer Belediyesi Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu Üyesi Mahmut Demiröz de plaketini aldı.JPG
 • Geceye Sponsor Olan Firmalara Plaketleri Verildi.JPG
 • Geleneksel Gece Pastası Genç İnşaat Mühendisleri ve Plaketini Alan Üyelerle Bİrlikte Kesildi 1.JPG
 • Geleneksel Gece Pastası Genç İnşaat Mühendisleri ve Plaketini Alan Üyelerle Bİrlikte Kesildi 2.JPG
 • Geleneksel Gecede Meslekte 60- 50-40-25 nici yılını dolduran üyelere plaketleri verildi 6.JPG
 • Geleneksel Gecede Meslekte 60- 50-40-25 nici yılını dolduran üyelere plaketleri verildi 8.JPG
 • Geleneksel Geceye Akademik Oda Başkanları da KAtıldı.JPG
 • Geleneslek Geceye Geçmiş Dönem Şube Başkanları da katıldı.JPG
 • Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Akış Serintürk - İMO Bursa Şube Başkanı Ülkü Küçükkayalar - Şube Gemlik Temsilcisi İsa Serintürk.JPG
 • İMO Bursa Şubesi Geleneksel Gece Oda'nın Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı 1.JPG
 • İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar 1.JPG
 • İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar 2.JPG

 

 


TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası