KADINA ŞİDDETE KARŞI TMMOB BURSA İKK’DAN BASIN AÇIKLAMASI

Eklenme Tarihi: 30/11/2023

TMMOB Bursa İl Koordinasyon Kurulu Kadın Çalışma Grubu, 25 Kasım Kadın Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde ‘Kadına Şiddet İnsan Hakları Suçudur’ sloganıyla basın açıklaması yaptı. Kadın Çalışma Grubu adına konuşan İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar’ın açıklaması:
📌 Kadınlar iş hayatından koparılarak günbegün biraz daha toplumsal hayatın ve üretimin dışına atılıyor. Bizi yok saymaya çalışan bu karanlığa karşı sesimizi yükseltiyoruz. Buradayız. Bizi yok sayamazsınız. Geleceğimize hep birlikte sahip çıkıyoruz.
📌 Cumhuriyetimizin 100.yılında Ulu Önder Atatürk ‘ün açtığı yolda ilerleyen TMMOB’li kadınlar olarak; gücümüzün farkında olduğumuzu, her yaşta; kendimizi eve hapsetmeden, üretken bir şekilde; teknoloji, eğitim, sanat, bilim, spor, edebiyat, hukuk, siyaset vs gibi tüm insanî donanımlarla kendimizi sürekli yenilediğimizi her kesime hatırlatmak istiyoruz.
📌 Biliyoruz ki, kadınlar kurtulursa ülke kurtulur, geleceğimiz kurtulur, tüm toplum kurtulur! Hayatımızı, yaşam sevincimizi çalanlardan hesap soralım, bu çürümüşlüğü, karanlığı el birliğiyle defedelim. Biz TMMOB’li kadınlar anayasal ve insan haklarımızı korumak için, cumhuriyet değerlerini korumak için, emekten, eşitlikten, özgürlükten, laiklikten yana bir ülke ve barış içinde dünya için mücadelemizi büyütme kararlılığındayız.
📌 Bu ülkenin mühendis, mimar ve şehir plancısı kadınları olarak, kadına yönelik, şiddete, gericiliğe, yoksulluğa ve hukuksuzluğa karşı, eşit ve özgür bir gelecek için herkesi dayanışmaya, örgütlenmeye ve mücadeleye çağırıyoruz. İstanbul Sözleşmesi'nden vazgeçmiyoruz! Şiddetin her türünü lanetliyor, mücadelemizi sürdürüyoruz. Eşit koşullarda güvenceli iş istiyoruz #boşuna okumadık diyoruz.


  • TMMOB BURSA İKK KADIN ÇALIŞMA GRUBU KADINA ŞİDDETE DUR DEDİ (3).JPG
  • TMMOB BURSA İKK KADIN ÇALIŞMA GRUBU KADINA ŞİDDETE DUR DEDİ (7).JPG
  • TMMOB BURSA İKK KADIN ÇALIŞMA GRUBU KADINA ŞİDDETE DUR DEDİ (8).JPGTMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası