İMO BURSA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU`NUN YENİŞEHİR HAVAALANI`NDA UÇUŞLARIN YENİDEN BAŞLAMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

Eklenme Tarihi: 23/03/2021

Bilindiği üzere pandemi dolayısıyla Mart 2020 den beri durdurulan Yenişehir Havalimanı uçuşları, Mayıs 2021 itibariyle tekrar başlayacaktır. Geçtiğimiz haftalarda dile getirildiği üzere öncelikle Trabzon, Erzurum ve Muş destinasyonları açılacak olup, bilet satışlarına başlandığını görmekteyiz. Geçmiş yılların aksine bu sefer uçuş bilet fiyatlarının Sabiha Gökçen Havalimanına göre bir miktar daha aşağıda olması Bursalılar için güzel bir haber olduğunu belirtmek isteriz.

Bursa şehir merkezi ile Yenişehir Havalimanı arası karayolu bağlantısı ve hizmet kalitesinin de Bursa Büyükşehir Belediyesi`nce daha da konforlu sağlanması ve bu konuda STK`larında konuya destek vermesini temenni ediyoruz.

Bu uğurda mücadele eden Milletvekillerimize ve Belediye Başkanlarımıza teşekkür ederiz.

Ayrıca, Yenişehir Havalimanı`nın hali hazırda 2.250.000 Kişi/Yıl kapasite ile öncelikle geçmiş dönemde kapanan Diyarbakır, Gaziantep, Ankara başta olmak üzere Samsun, Van, Urfa, Kars, Antalya, Adana gibi destinasyonlarında uçuş programına eklenmesini dört gözle bekliyoruz.  Ve inanıyoruz ki; Bursamız, ülkemizin ulaştırma ağı içerisinde hakkettiği yere eninde sonunda gelecektir.

 TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası