Basın Açıklamaları

  İNŞAAT MÜHENDİSLERİ BİR KEZ DAHA UYARDI
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şubesi 18. Dönem Yönetim Kurulu, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 23’üncü yıl dönümünde Şehreküstü Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, halkı inşaat mühendisleri ile depremden önce tanışmaları konusunda uyararak, “İnsan hayatı değerlidir; Niteliksiz mühendislik hizmetine, denetimsizliğe terk edilemez!” dedi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO BURSA ŞUBE YÖNETİMİ, MESLEKTAŞLARININ GÖREVİ BAŞINDA SALDIRIYA UĞRAMASINI KINADI

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO BURSA ŞUBE, DEMİRYOLU PROJELERİNİ DEĞERLENDİRDİ
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, Şube Ulaşım Komisyonu’nun Bursa ulaşımında demiryolu çalışmalarını değerlendirdiği raporu açıkladı. Küçükkayalar, tarımı, sanayisi ve turizmi ile öne çıkmaya çalışan, ihracat rakamları ve nüfus yoğunluğu ile de Türkiye’de önemli bir yere sahip Bursa’nın ulaşım yatırımlarının, ihtiyaçlar düşünülerek planlanması gerektiğini vurguladı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI KÜÇÜKKAYALAR: “GÜVENLİ YAPILAŞMA İÇİN ŞART: HER ŞANTİYEYE BİR ŞEF”

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO BURSA ŞUBE ULAŞIM KOMİSYONU RAPORU: ​OTOYOLLARDAKİ HIZ SINIRI ARTIŞI KAZALARA DAVETİYE

Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO BURSA ŞUBE ULAŞIM KOMİSYONU RAPORU: ACEMLER’DE YAPILAN UYGULAMALAR YÜKÜ ARTTIRIYOR
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, Şube Ulaşım Komisyonu’nun hazırladığı rapora göre Acemler’de devam eden trafik rahatlatma çalışmalarının yeni yükler getirdiğini belirterek, bu örülmelerin sorunu gidermekten öte arttırdığını vurguladı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI KÜÇÜKKAYALAR: “TEMEL ÇÖZÜM; GÜVENLİ YAPI VE EĞİTİMLİ İNSAN”
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükayalar, 1-7 Mart Deprem Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, afet zararlarının azaltılmasında temel çözümlerin güvenli yapı ve eğitimli insan kaynağının önemine vurgu yaparak, “Hayallerimizin, geleceğimizin göçük altında kalmaması için önce insan odaklı güvenli yaşam hakkı ve güvenli çevre diyoruz” dedi.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO BURSA ŞUBESİ ULAŞIM KOMİSYONU’NDAN TRAFİK BİLİNCİ ÖNERİLERİ
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, Şube Ulaşım Komisyonu’nun trafik bilinci ve ulaşımın doğru planlanması ile ilgili öneriler hazırladığını belirterek, trafik bilincinin oluşmasında eğitimin uzun vadede kalıcı bir çözüm yolu olacağını vurguladı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  İMO BURSA ŞUBE’DEN DEPREM HAFTASI AÇIKLAMASI
https://youtu.be/4WShu-Zb0cc
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ULAŞIM ZAMLARI VE BURSA EMEK- YHT- ŞEHİR HASTANESİ HAFİF RAYLI SİSTEM İNŞAATI İMO BURSA ŞUBE’NİN GÜNDEMİNDE
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Ülkü Küçükkayalar, kent içi ulaşıma yapılan zamları ve Şehir Hastanesi’ne ulaşımı sağlayacak metro hattında gerçekleştirilmesi planlanan revizyonu gündeme taşıdı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
  ŞANTİYE ŞEFLİĞİ YÖNETMELİĞİ ACİLEN REVİZE EDİLMELİ, İSTİSNAİ DURUMLAR HARİCİ TAM ZAMANLI ŞANTİYE ŞEFLİĞİNE GEÇİLMELİDİR
İMO Yönetim Kurulu, Mevcut Şantiye Şefleri Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılması ile ilgili görüşlerini kamuoyuyla paylaştı.
Detaylar İçin Tıklayınız »
 
TMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası