İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK, İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNİ ANLATTI

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, Bursa Çözüm Koleji tarafından düzenlenen Kariyer Günleri seminerlerinde öğrencilerle buluşarak inşaat mühendisliği mesleğini anlattı.

Eklenme Tarihi: 08/01/2022

Çözüm Koleji`nin davetlisi olarak Kariyer Günleri seminerine katılan İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak, üniversite sınavına hazırlanacak ve meslek seçimini gerçekleştirecek öğrencilerle bir araya geldi.  

 Semine öncesi konuşan Bursa Çözüm Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Okumuş, "Okulumuz öğrencilerinin meslek seçiminde kariyer süreçleri ile örnek isimlerin başarı ve hayat öykülerinden faydalanmalarını doğru buluyoruz. Kariyer Günleri seminerleri kapsamında İMO Bursa Şube Başkanımız Mehmet Albayrak`ı aramızda görmekten kıvanç duyduk. İnanıyoruz ki, bu yıl gençlerimiz arasından vereceğimiz ilk mezunlardan inşaat mühendisliği bölümünü tercih edip kazananlar olacaktır" dedi.

İMO Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak da Bursa Çözüm Koleji`nin eğitim alanı ve kadrosu ile kente değer kattığını ifade ederek, "Bursa başarının kentidir. Elbette zorlukları beraber aştığımız bu günlerde eğitimin önemini bir kere daha anlıyoruz. Bursa Çözüm Koleji, hem fiziki yapısı hem sosyal donatıları hem de teknolojik yeterlilikleri ile kent ve öğrenciler için bir fırsat. Bu yıl ilk mezunlarını verecek öğrencilerimiz arasından inşaat mühendisliğini tercih edecek öğrenciler başta olmak üzere tüm öğrencilerimize şimdiden başarılar diliyorum" diye konuştu.

ALBAYRAK:  "İNŞAAT MÜHENDİSLERİ İNSANLIĞA HİZMET EDİYOR"

İnşaat Mühendisliği`nin geçmişinin 1700`lü yıllarda ortaya çıktığını vurgulayan Albayrak, "İnşaat mühendisliği hayatın her alanına dokunan bir meslektir. Yol yapımından, havalimanı ve baraj yapımına kadar her alanda inşaat mühendisliği ve inşaat mühendisleri ile karşılaşırsınız. İnşaat mühendisliği bir para kazanma aracı olarak görülmemelidir. İnşaat mühendisleri insanlığa hizmet ederler, sizlerde öncelikli olarak insanlığa hizmet edin. Önceliğiniz erdemlilik ve iyi bir insan olmak olsun. Türkiye gibi bir ülkede para kazanmanın birçok yolu var. Ancak meslek sahibi olmak, meslek içerisinde yetkin ve meslek mensupları arasında saygın olmak için en önemli ihtiyaç, erdemliliktir" dedi.

Seminerin ardından, Bursa Çözüm Koleji Genel Müdürü Özkan Düzenli, Bursa Çözüm Koleji Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Mesut Okumuş İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Mehmet Albayrak`a teşekkür plaketi hediye ettiler.

  • İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK, İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNİ ANLATTI
  • İMO BURSA ŞUBE BAŞKANI ALBAYRAK, İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNİ ANLATTITMMOB
İnşaat Mühendisleri Odası