İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

27 KASIM 2021, CUMARTESİ   

15

İMO BURSA ŞUBE YÖNETİM KURULU İL SAĞLIK MÜDÜRÜ YAVUZYILMAZ’I ZİYARET ETTİ

    Yayına Giriş Tarihi: 06.11.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 06.11.2020 12:09:40  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 06.11.2020 12:01:43

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz`ı makamında ziyaret ederek koronavirüs tedavisinde etkili bir yöntem olan plazma tedavisi için başlatılacak kan bağışı kampanya için destek istedi.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz`ı makamında ziyaret ederek koronavirüs tedavisinde etkili bir yöntem olan plazma tedavisi için başlatılacak kan bağışı kampanya için destek istedi.

İMO Bursa Şubesi Yönetim Kurulu, koronavirüs tedavisinde kullanılan ve etkili yöntemlerden biri olarak değerlendirilen immün plazma tedavisine katkı sağlamak için kan bağışı kampanyası düzenlemeyi planlıyor.  İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Albayrak, Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Elif Kibar Topcu ve Şube Kamu Çalışanları Komisyonu Başkanı Levent Rona ile birlikte İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz`ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Şube olarak başlatılacak olan kan bağışı kampanyası hakkında bilgi veren Başkan Albayrak, İl Sağlık Müdürlüğü`nün de katkıları ile bu kampanyayı büyütmek istediklerini söyledi.

Koronavirüs tedavisinde etkili olan bu yöntem için daha önce hastalığı atlatmış üyelere ve yakınlarına ulaşmayı hedeflediklerini belirten Başkan Albayrak, "Plazma tedavisinin daha fazla kişiye uygulanabilmesi için kan bağışına ihtiyaç olduğunu öğrendik. Bu konuda önce kendimizden ve çevremizden başlayarak bilinci arttırmak ve hastalıkla ilgili mücadeleye destek vermek istiyoruz. Daha önce hastalığı atlatmış, şartlara uygun olan tüm meslektaşlarımızın ve vatandaşlarımızın kan bağışı kampanyasına katkı sunacağını umut ediyoruz" dedi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz da, İMO Bursa Şube Yönetim Kurulu`na teşekkür ederek, Bursa`da hastalıkla mücadeleyi destekleyecek tedbirleri arttırdıklarını dile getirdi. İmmün plazma tedavisi için yapılacak kan bağışlarının da bu anlamda önemli olduğunu ve kampanyaya ellerinden gelen katkıyı sunacaklarını kaydeden Dr. Yavuzyılmaz, İMO Bursa Bursa Şubesi`ne bu konudaki duyarlılığı için de teşekkür etti.

İMO Bursa Şube İl Sağlık Müdürlüğü İş Yeri Temsilcisi Feyzullah Demirbağ`ın da katıldığı ziyarette Şube üyeleri, İl Sağlık Müdürlüğü`nün çalışmaları hakkında bilgi aldı.

 

 


Okunma Sayısı: 69

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.