İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

27 KASIM 2021, CUMARTESİ   

31

İNŞAAT MÜHENDİSLERİ PLAZMA TEDAVİSİ İÇİN KAN BAĞIŞI KAMPANYASI BAŞLATTI

    Yayına Giriş Tarihi: 10.11.2020 00:00   Güncellenme Zamanı: 10.11.2020 13:12:08  Yayınlayan Birim: BURSA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 10.11.2020 13:10:45

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Bursa Şubesi’nin koronavirüs tedavisinde kullanılan plazma tedavisi için başlattığı kan bağışı kampanyasına üyelerden destek gelmeye başladı.

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO)Bursa Şubesi`nin koronavirüs tedavisinde kullanılan plazma tedavisi için başlattığı kan bağışı kampanyasına üyelerden destek gelmeye başladı.

İl Sağlık Müdürlüğü`nün desteği ve Kızılay`ın koordinasyonluğunda koronavirüs tedavisi süren hastalara destek olmak için İMO Bursa Şubesi tarafından başlatılan kan bağışı kampanyası yankı buldu. Kızılay Kan Verme Merkezi`ne başvuruda bulunan bağışçılar plazma tedavisi için kontrollerin ardından randevu sırasına göre kan vermeye başladı. Bursa Kan bağışı Merkezi Müdürü Dr. Orhan Emin Latif`i ziyaret eden Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Elif Kibar Topcu ve Şube Sekreteri Ayşegül Özbek, kan bağışı yapan üyelere teşekkür ederek merkezin çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi Topcu, İMO Bursa Şubesi olarak farkındalık oluşturmak için kampanyayı yaygınlaştırmaya çalışacaklarını belirterek, "Hastalık belirtileri tamamen geçtikten 28 gün sonra kan verme koşullarını sağlayan üyelerimizi ve ailelerini kampanyaya destek olmak için Kızılay`a bekliyoruz. Plazma tedavisi hastalıkla mücadele için önemli yöntemlerden birisi ve bağışçıların 3 ay gibi kısa bir bağış yapabilme süresi var. Bu nedenle toplumsal bilinci arttırmamız gerekli" dedi.

 

 

 


Okunma Sayısı: 73

Bursa Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.